Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon Dinleme Yazılımları
Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon dinleme yazılımları sayesinde insanlar, farklı sorunlarını geçmişe göre çok daha etkili bir şekilde giderir. Söz konusu sorunlar için lazım olan farklı bilgiler, bu dinlemelerden elde edilir ve böylece insanların yaşam kalitelerinin bir miktar yukarı çıktığı söylenebilir. Burada bahsedilen işlemlerin başında telefon dinleme olsa da bunun haricinde de farklı işlemlerin yapılabildiği bilinmelidir. Bahse konu işlemler, sıradan ve sadece akıllı cep telefonu kullanmasını bilen kişiler tarafından dahi yapılabilir.

Geçmişte insanların bu işlemleri yapması mümkün değildi. Günümüzde ise özellikle akıllı mobil cihazlar ve bunların internet erişimlerinin olması, telefon dinleme yazılımları için çok önemli bir fırsat oluşturdu. Yazılım geliştiriciler, ayaklarına kadar gelen bu fırsatı çok iyi değerlendirdiler ve küçük yazılımlar ile insanların mobil cihazları etkin bir şekilde dinlemelerinin önünü açtılar.

Telefon Dinleme Yazılımları Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Telefon dinleme yazılımları tarafından yerine getirilen işlev son derece önemli olduğundan dolayı, bu özel yazılımları sadece uzmanların kullanabileceğine dair bir inanış vardır. Fakat yukarıda da bahsedildiği gibi bu ürünleri herkes kullanabilir. Casus yazılım olarak da bilinen ve mobil cihazların kontrolünü tamamen ele geçiren bu yazılımlar, panel üzerinden kontrol edilebilir ve insanlar panel üzerinden istedikleri işlemleri yapabilirler.

Genel özellikleri bu şekilde olan bu ürünleri, insanlar farklı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanır. Bahse konu ihtiyaçlar sayıldığında, ilk sıralarda insanların eşlerine olan sadakatleri gelir. Günümüzde mobil cihazlar üzerinden eşlerin birbirini aldatması, sık görülen olaylardan birisi haline gelmiştir. Eşler, telefon dinleme yazılımları ile sevdiklerinin ne kadar sadık olduklarını çok rahat bir şekilde anlayabilir. Bunun haricinde ise işverenlerin çalışanlarını kontrol etmesi, kuryelerin anlık olarak takibi, ortakların güvensizlik durumlarının ortaya çıkarması, yaşlıların kontrol edilmesi ve benzer çok sayıda işlemin yapıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu işlemler dikkate alındığında, çok büyük sorunların kısa sürede etkili bir şekilde giderildiğini söylemek yanlış olmaz.

Telefon Dinleme Yazılımları Neler Yapar?

Telefon dinleme yazılımları, insanların beklentilerinin üzerinde işlemler yapar. Her ne kadar bunların adı telefon dinleme programı olsa da yapılan işlemler sadece dinleme ile sınırlı değildir. Bahse konu işlemler sayesinde takip edilen kişinin gün içinde neler yaptığı, kimlerle görüştüğü, nerelere gittiği ve benzer adımlarını anlık olarak takip etmek mümkündür. Bu kolaylıkları sağlayan işlemlerden öne çıkanları şu şekilde sıralamak yanlış olmayacaktır:

 • Telefon hattı üzerinden yapılan görüşmelerin saniye saniye takibi ve kayda alınması
 • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerin de benzer şekilde takip edilmesi
 • Facebook takip
 • GPS konum bulma
 • Skype takip
 • Whatsapp takip
 • Ortam dinleme
 • Galeri takip
 • Ortam izleme
 • Web sitesi engelleme
 • Mobil uygulama sınırlandırma
 • Telefon ekranının anlık olarak canlı bir şekilde izlenmesi ve buradan yapılan işlemlerin görülmesi

Telefon dinleme yazılımları tarafından bunlar ve bunların çok daha fazlası yapılabilir.