Casus Telefon Takip

Casus Telefon Takip
Casus Telefon Takip

Casus telefon takip, sıradan insanların dahi telefon dinlemesi yapabilmesine imkan veren bir işlemdir. Söz konusu işlem sayesinde insanlar, sevdiklerini anlık olarak izleyebilir ve onlara dair merak ettikleri bilgileri öğrenebilir. Bu işlemi yapmak son derece basittir ve akıllı telefon kullanmasını bilen hemen herkes zorlanmadan bu işlemi yapabilir. Bundan dolayı da bahsedilen işlemin, bu alanda ciddi bir devrim olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bilindiği gibi geçmişte kullanılan telefon dinleme cihazları, günümüzde etkinliğini kaybetmiştir. Bunların yerine ise casus yazılım adı verilen programlar geliştirilmiştir. Bu programlar, yüklendikleri cihazların kontrolünü tamamen ele geçirmekte ve böylece her türlü bilgiyi buradan almaktadırlar. Dolayısıyla da casus telefon takip adı verilen işlemin genel hatları ile bu şekilde olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Sıradan insanların geçmişte telefon dinlemesi yapması ihtimal dahilinde dahi değildi. Günümüzde ise telefon takip programı sayesinde bunun çok daha ötesi yapılabilir. İnsanlar, eşlerinin kendilerine ne kadar sadık olduklarını anlamak, çocuklarının arkadaş çevresini öğrenmek, yaşlı anne babasını takip etmek ve dolandırıcılıkların önüne geçmek için casus telefon takip yapmaktadır. Bunların haricinde de farklı işlemler için söz konusu yazılımların kullanıldığını söylemek yanlış olmaz.

Casus Telefon Takip Özellikleri

Casus telefon takip için kullanılan yazılımların farklı özellikleri vardır. Bunlar tam olarak bilindiğinde, ilgili yazılımlardan elde edilecek yarar daha fazla olacaktır. Öncelikle bu yazılımların sadece Android tabanlı sistemlere kurulacağının bilinmesi gerekiyor. Bunun haricindeki sistemlerde kullanılması söz konusu değildir. Çünkü telefon dinleme programları, farklı sistemlerde çalışmaz. Bilinmesi gereken bir diğer husus ise casus yazılım kurulumu ile ilgilidir. Casus program, uzaktan değil, fiziki olarak kurulabilir. Daha net bir ifade ile SMS, Whatsapp, Skype, arama ya da Facebook üzerinden bu yazılımların kurulması söz konusu dahi değildir. Bunların sadece fiziki olarak ele geçirilen cihazlara kurulumu yapılabilir.

Casus telefon takip için yapılan çok sayıda işlem vardır. Bunlardan bazıları telefon dinleme, ortam izleme, ortam dinleme, Facebook takip, Skype takip, GPS konum bulma, internet geçmişi izleme, telefonun ekranını canlı izleme ve benzerleri şeklindedir.